Car Mechanic Simulatora VR coraz bliżej premiery


Car Mechanic Simulatora VR coraz bliżej premiery

Od kilku miesięcy, wraz z Instytutem Wirtualnej Rzeczywistości (IWR), pracujemy nad portem gry Car Mechanic Simulatora na urządzenia VR.

Jako GameFormatic S.A. wraz z IWR pracujemy wspólnie nad najlepszym jakościowo portem najpopularniejszego symulatora firmy PlayWay S.A. – Car Mechanic Simulatora. To gra, w której z perspektywy pierwszej osoby, wcielamy się w poszukiwacza starych samochodów, które poddajemy renowacji, kompleksowej naprawie, liftingowi, tuningowi i… sprzedaży za dużo większą kwotę. Te czynności powtarzamy na ikonicznych autach, które możemy również kolekcjonować w prywatnym garażu.

Każdy fan czterech kółek i domorosły mechanik poczuje się jak ryba w wodzie podczas odnawiania ponad 40. królów szos, używając ponad 10. różnych narzędzi i modyfikując części oraz wygląd maszyn na przeszło 1000. sposobów.

To unikalna okazja, aby dzięki wirtualnej rzeczywistości dosłownie chwycić za klucz francuski, użyć szlifierki albo pistoletu do malowania proszkowego i stać się mechanikiem z prawdziwego zdarzenia.

Podstawowa (nie VR-owa) seria gier (edycja 2014, 2015 i 2018) spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem pecetowych graczy i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 3.000.000 egzemplarzy!

Gra ukaże się XX miesiąca 2021 roku na Steamie, na wszystkich znaczących platformach VR (w tym Oculus Rift i Quest, Valve Index i HTC Vive).