Steruj Uboatem w VR!


Steruj Uboatem w VR!

Ahoj marynarze, majtkowie i kapitanowie! Przygotujcie swoje rodziny, błędniki i żołądki na tygodnie podwodnej nawigacji. Pracujemy nad portem gry Uboat na gogle wirtualnej rzeczywistości, więc miejcie się na baczności!

Rozkaz jest jasny – musisz, jako rozpoczynający karierę marynarz w Kriegsmarine podczas II Wojny Światowej, przejąć stery nad Uboatem, czyli największym postrachem mórz i oceanów. Ta legendarna łódź podwodna III Rzeszy nie jest jednak perpetuum mobile i zaniedbana, może zawieść nawet najlepszego kapitana. Musisz dbać o morale, zdrowie i wyżywienie załogi, stan techniczny i akumulatory łodzi, oraz – gdy nadejdzie taka pora – skrytobójczą walkę z flotą i siłami powietrznymi sowietów.

Jako miłośnik marynarki wojennej (bo jesteś nim, prawda, marynarzu?!) będziesz w siódmym niebie. Uboat VR odzwierciedla z chirurgiczną precyzją historyczną łódź podwodną oraz odwzorowuje realia pracy i życia na pokładzie. Tęsknisz za szantami? Przyjdzie na to czas, ale ziemniaki same się nie obiorą. Staw czoła przeciwnościom losu i zarządzaj rozsądnie zasobami i poddanymi oraz wykaż się strategicznym zmysłem i refleksem podczas walki z okrętami wojennymi i powietrznymi bombowcami.

Dzięki wirtualnej rzeczywistości poczujesz niemal wiatr we włosach (ale nie otwieraj górnej grodzi pod wodą!) nawigując po błękitnym bezkresie. Użyjesz też peryskopu, nauczysz się korzystania hydrofonu lub zasiądziesz za sterami 88mm działa.

Podstawowa (nie VR-owa) wersja gry spotkała się ze sporym zainteresowaniem pecetowych majtków i sprzedała się w nakładzie przekraczającym 200.000-500.000 egzemplarzy.

Gra ukaże się XX miesiąca 2021 roku na Steamie, na wszystkich znaczących platformach VR (w tym Oculus Rift i Quest, Valve Index i HTC Vive). Bądź czujny, marynarzu, dodaj grę do wishlisty już dzisiaj i… spocznij!